Кошик
249 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

+380 (50) 362-02-78

Вибір мотоекіпіровкі. Частина 1. Мотошолом

Вибір мотоекіпіровкі. Частина 1. Мотошолом

Вибір мотошлема напевно самий делікатний процес вибору всій мото екіпірування. Зупинимося на ньому детальніше.

Шолом для мотоцикліста є не тільки надійним захистом голови від удару, але й захистом від зайвого шуму, пилу, піску, комах і дощу, що теж важливо для пасивного захисту. При захисті від цих факторів ви знаходитесь в більш сприятливих умовах для керування мотоциклом на дорозі.

Тип мотошлема

Інтеграл (full-face) є найбільш популярним типом шолома. Це цільний нероз'ємний шолом, з захистом підборіддя і піднімається візиром. Такий тип шолома є одним з найнадійніших. Основне гідність шолома цього типу – його висока жорсткість, здатність чинити опір утворенню деформації.
Полулицевые мотошлемы – популярний тип шоломів у скутеристів і чопперистов. У ньому менше відчуття скутості, не так спекотно влітку, правда, в такому шоломі відсутній захист підборіддя. Ці шоломи бувають як з піднімається візиром, так і без нього.
Модулярные мотошлемы – ці шоломи є певною проміжною ланкою між інтегралами і полулицевыми. Вони мають рухому захист підборіддя разом з візиром, що дуже зручно в повсякденному використанні. Однак жорсткість таких шоломів істотно нижче, ніж у інтегралів, отже і ступінь захисту.
Крос шолом – ці шоломи нагадують за формою інтеграли і мають подібний показник жорсткості. У крос шоломах не передбачений візор, тому використовують захисні маски (окуляри), що надягаються поверх шолома. Такі шоломи використовуються в основному эндуристами і мотокроссерами. Відсутність візора обезпечит кращу вентилацию, козирок є додатковим захистом, а скло маски менше дряпається.

Розмір мотошлема

Після того, як ви визначилися з типом слід підібрати правильний розмір!

Ви повинні відчувати себе комфортно в шоломі, перебуваючи в ньому довгий час, тому слід приділити увагу тому, як він сидить.

Для того, щоб визначити свій розмір мотошлема, слід заміряти обхват своєї голови від чола до потилиці, при цьому сильно не притискаючи мерочную стрічку, але і сильно не розслабляючи. Зазвичай для зарубіжних виробників нікому розміром в сантиметрах відповідає літерне позначення.

Після того, як ви визначили ймовірний розмір, слід надіти на себе мотошолом. Шолом не повинен ніде тиснути, так само як і ніде не повинен бовтатися! Мотоциклетний шолом повинен сидіти щільно, але не дуже здавлювати (зазвичай область тиску - це верхівка і область лоба). Одним словом, вам повинно бути комфортно настільки, що б ви могли довгий час в ньому перебувати. Слід пам'ятати, що з часом шолом сяде за формою голови, щільно сидить шолом стане в розмір, а нещільно – ризикує бути завеликим. Якщо ви плануєте використовувати підшоломник - слід проводити примірку відразу з ним.

Є кілька простих тестів, що допомагають визначити, ваш чи це розмір мотошлема:

– шолом має рівномірно облягати голову і ніде не тиснути;
– спробуйте просунути вказівний палець між вашим чолом і шоломом – він не повинен проходити більш ніж на дві фаланги;
– потрусить, покрутіть головою – шолом повинен повторювати рухи вашої голови;
– по закінченню 10-15 хв зніміть шолом, у вас не повинно бути відчуття, ніби ви стримували приплив крові до голови, а зараз знову дали їй шлях!

Якщо шолом сидить добре, не викликаючи почуття дискомфорту - значить це ваш розмір!

Комфорт і якість

Зверніть увагу на те, як виготовлений мотошолом. Подивіться на якість підкладки, наскільки вона м'яка і приємна на дотик. Підкладка повинна щільно облягати вухо, захищаючи його від шуму і удару. Часто буває, що шолом надівається туго, а коли одягли комфортно! Частина піноматеріалу, що захищає від проникнення шуму, повинна бути меншого розміру, ніж сам шолом.

Скло (візор) має щільно прилягати до шолома, не пропускаючи потоки повітря. Опустивши візор ви не повинні спостерігати зменшення світлового потоку або оптичних спотворень. В піднятому положенні візор повинен впевнено перебуває на своєму місці. Для зручного використання дуже важливим є механізм кріплення, візор повинен легко зніматися (наприклад для чищення) і так само легко вдягатися назад.

Також важливим фактором є аеродинамічні властивості шоломів. На цей пункт слід звернути особливу увагу, якщо ви збираєтеся їздити на стріті, не захищає їздця від зустрічного потоку повітря.

Виробники та сертифікація

При виборі шолома слід трохи вивчити ринок виробників. Хороших не так вже й багато, але такі фірми як Arai, Shoei, Nolan, Lazer, Uvex X-lite, IXS, HJC, Probiker, LS2 заслуговують на довіру.

При виборі шолома слід звернути увагу на наявність міжнародної ударної сертифікації ECE22.05.

Колір і забарвлення

Що стосується кольору - це особиста справа кожного, проте існує думка, що більш яскраве забарвлення мотоцикліста є більш помітною – а тому більш безпечною на дорозі.

Для вибору відповідної моделі шолома в нашому магазині, Ви можете перейти в розділ МОТОШЛЕМЫ

Вдалого вибору!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner